Roboty i ludzie.

Marzena Nawrocka

VW Crafter fabryka 14Dzięki uprzejmości dyrekcji oraz nauczycieli Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp., nasi uczniowie mogli zwiedzić nowo wybudowany zakład VW Craftera w Białężycach koło Wrześni.

Gimnazjalistów zafascynowała automatyzacja produkcji, „taniec” robotów oraz wielkość fabryki. Dowiedzieli się, że teren zakładu obejmuje 220 ha, co stanowi powierzchnię 300 boisk piłkarskich, a możliwości produkcyjne nowej fabryki wynoszą 100 000 samochodów rocznie. Na terenie fabryki znajduje się nowoczesna lakiernia, hala budowy karoserii i montażu jak również Park Dostawców z powierzchnią logistyczną. Niestety, w fabryce nie można było wykonywać zdjęć.

Dobra wiadomość dla trzecioklasistów składających dokumenty do Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. Firma CLAVEY (funkcjonuje od 30 lat, natomiast od 10 lat prowadzi obsługę Volkswagen - Poznań Sp. z o.o. ) obejmie patronatem dwie klasy szkoły branżowej I stopnia o kierunkach blacharz samochodowy i elektromechanik. Uczniowie, którzy podejmą naukę w zawodzie blacharz samochodowy, otrzymają dodatkowo uprawnienia bojlarskie.

VW Crafter fabryka 4