Wioletta Kasprzyk

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

Godziny pracy biblioteki

13.10 - 14.25

9.25 - 13.25

W bibliotece możecie zawsze liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza, który ukierunkuje wasze poszukiwania tak, abyście mogli samodzielnie odnaleźć potrzebne informacje.

Oprócz bogatego księgozbioru posiadamy różnorodne zbiory audiowizualne - filmy, dokumenty dźwiękowe, elektroniczne. W wypożyczalni znajduje się Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Centrum wyposażone jest w osiem stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, służy do celów edukacyjnych. Szczegółowe zasady korzystania przedstawia regulamin. W czytelni znajduje się bogaty księgozbiór podręczny oraz ciekawe gazety i czasopisma.Dzięki dobrze wyposażonemu księgozbiorowi oraz ICIM macie zapewnione doskonałe warunki do nauki, pracy samokształceniowej oraz rozwoju zainteresowań.

Na uwagę zasługuje fakt, że zbiory biblioteki wprowadzone są do komputerowego programu bibliotecznego MOL Optivum. Program zdecydowanie usprawnia pracę ponieważ wiele czynności – związanych m.in. z rejestracją wypożyczeń, opracowaniem nowo zakupionych woluminów, wyszukiwaniem potrzebnych pozycji -  jest wykonywanych przez komputer. W rezultacie mogę więcej czasu poświęcić na realizację innych zadań.

W ciągu roku szkolnego organizuję kiermasze książek, wiele ciekawych konkursów, współpracuję z nauczycielami w realizacji różnych przedsięwzięć.Informacje na temat konkursów znajdziecie w zakładce - Konkursy, opisy projektów w zakładce - Projekty, natomiast inne działania w zakładce - Aktualności.

Zobacz regulamin ICIM

Zobacz regulamin biblioteki