Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

"Kwitnące skrzynki" ocenione

Wioletta Kasprzyk

P1180461Wybór był trudny, wiele roślin zakwitło wcześniej, a część uczniów zapomniała o regulaminie i przyniosła kwitnące cebule. Na szczególne wyróżnienie zasługują skrzynki klasy 3d oraz 3a znajdujące się w sali nr 31 i 52.

Czytaj więcej...

Konkurs "Dobrze i źle"

Wioletta Kasprzyk

Ksiazka12 kwietnia odbył się konkurs frazeologiczny przygotowany przez biblioteke szkolną pod nazwą „Dobrze i źle”. Warunkiem otrzymania oceny bardzo dobrej z języka polskiego było bezbłędne wykonanie wszystkich zadań, które polegały na dopasowaniu związków frazeologicznych do ich objasnień.W konkursie wzięło udział kilkanaście osób, niestety nikt nie wykonał zadań na piatkę.

Konkurs przyrodniczy

Wioletta Kasprzyk

      PICT0003We wtorek 4 kwietnia 2017 roku odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczy organizowany przez Liceum Ogólnokształcące w Środzie Wielkopolskiej. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli gimnazjaliści powiatu średzkiego. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie,  którzy wcześniej zostali wyłonieni w etapie szkolnym konkursu: Marcin Szmania (3A),Maciej Kulawik (3B), Kamila Koprucka (3C) i Barbara Dębińska (3D).

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet - wyniki

Wioletta Kasprzyk

Ksiazka8 marca 2017r. biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie musieli m.in. opisać kobietę, która wpłynęła na bieg historii oraz wykazać się wiedzą na temat znanych kobiet w polityce, sztuce i sporcie.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu fotograficznego

Wioletta Kasprzyk

KsiazkaWyniki konkursu fotograficznego "Książka z zimą w tle"

Zadaniem uczestników konkursu fotograficznego ogłoszonego przez bibliotekę szkolną  było przedstawienie  książki w zimowej bądź świątecznej scenerii. Dostarczone zdjęcia okazały się  bardzo ciekawe,  zróżnicowane pod względem spojrzenia i ujęcia tematu.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu walentynkowego

Wioletta Kasprzyk

KsiazkaW konkursie walentynkowym przygotowanym przez bibliotekę szkolną wzięło udział 45 uczniów. Uczestnicy musieli m. in. napisać kilka zdań na temat patrona zakochanych, wypisać pary w literaturze oraz  związki frazeologiczne związane ze słowem „miłość”.

Czytaj więcej...

Wiersze miłosne, czyli konkurs walentynkowy…

Marzena Nawrocka

Wiemy, jak trudno jest wrócić po feriach do szkoły. Pragnąc umilić Wam pobyt w gimnazjum przygotowałyśmy konkurs. Jeśli znacie poetów, którzy napisali te piękne wiersze, a musicie podać nam dziesięć nazwisk, zgłoście się we wtorek 14 lutego. Ilość nagród ograniczona.

Chelmiec 

 

Promujemy zdrowy styl życia

Marzena Nawrocka

W listopadzie uczniowie klas II wzięli udział w etapie szkolnym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Z zestawem pytań najlepiej poradziły sobie uczennice klasy 2A: Julia Szydłowska i Wiktoria Furmańska.

Czytaj więcej...