Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

XV Konkurs Historyczny

Renata Smoczyk

20170516 131658Dnia 16 maja 2017r. w Bibliotece Publicznej, w Środzie Wlkp. odbył się gminny XV Konkurs Historyczny na temat Oświecenia. W konkursie brali udział uczniowie ze średzkich szkół: Niepublicznego Gimnazjum „Keglik”,
Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 1.

Czytaj więcej...

Książka z wiosną w tle

Wioletta Kasprzyk

KsiazkaWyniki konkursu fotograficznego „Książka z wiosną w tle”.

Zadaniem uczestników konkursu ogłoszonego przez bibliotekę szkolną było przedstawienie książki w wiosennej bądź świątecznej scenerii. Dostarczone zdjęcia okazały się bardzo ciekawe.

Czytaj więcej...

"Kwitnące skrzynki" ocenione

Wioletta Kasprzyk

P1180461Wybór był trudny, wiele roślin zakwitło wcześniej, a część uczniów zapomniała o regulaminie i przyniosła kwitnące cebule. Na szczególne wyróżnienie zasługują skrzynki klasy 3d oraz 3a znajdujące się w sali nr 31 i 52.

Czytaj więcej...

Konkurs "Dobrze i źle"

Wioletta Kasprzyk

Ksiazka12 kwietnia odbył się konkurs frazeologiczny przygotowany przez biblioteke szkolną pod nazwą „Dobrze i źle”. Warunkiem otrzymania oceny bardzo dobrej z języka polskiego było bezbłędne wykonanie wszystkich zadań, które polegały na dopasowaniu związków frazeologicznych do ich objasnień.W konkursie wzięło udział kilkanaście osób, niestety nikt nie wykonał zadań na piatkę.

Konkurs przyrodniczy

Wioletta Kasprzyk

      PICT0003We wtorek 4 kwietnia 2017 roku odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczy organizowany przez Liceum Ogólnokształcące w Środzie Wielkopolskiej. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli gimnazjaliści powiatu średzkiego. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie,  którzy wcześniej zostali wyłonieni w etapie szkolnym konkursu: Marcin Szmania (3A),Maciej Kulawik (3B), Kamila Koprucka (3C) i Barbara Dębińska (3D).

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet - wyniki

Wioletta Kasprzyk

Ksiazka8 marca 2017r. biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie musieli m.in. opisać kobietę, która wpłynęła na bieg historii oraz wykazać się wiedzą na temat znanych kobiet w polityce, sztuce i sporcie.

Czytaj więcej...

Zmierz się z krzyżówką!

Alina Krajewska-Grobelna

Krzyzowka panoramicznaZ początkiem marca rozpoczynamy nową rywalizację :-)

Tym razem nagrodą będą oceny celujące z historii!

To proste – zgłoś się do nauczyciela w świetlicy lub bibliotece, poproś o krzyżówkę i działaj!!!

Czytaj więcej...