Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

Zielony piątek

Marzena Nawrocka

StPatrickKochani,
z okazji Dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii, zapraszamy Was do poszperania na jego temat (oraz na temat Irlandii) i do udziału w konkursie, który w piątek będzie odbywał się na parterze naszej szkoły, podczas śniadaniowej i obiadowej przerwy.

Czytaj więcej...

Zmierz się z krzyżówką!

Alina Krajewska-Grobelna

Krzyzowka panoramicznaZ początkiem marca rozpoczynamy nową rywalizację :-)

Tym razem nagrodą będą oceny celujące z historii!

To proste – zgłoś się do nauczyciela w świetlicy lub bibliotece, poproś o krzyżówkę i działaj!!!

Czytaj więcej...

Tytuł sportowca roku 2016 „Gazety Średzkiej”

Marzena Nawrocka

sportowiec17Jak co roku został ogłoszony konkurs w naszej lokalnej gazecie na najlepszego sportowca powiatu średzkiego. Wśród nominowanych do tego tytułu jest 2 uczniów z naszego gimnazjum: Błażej Stachowski z kl. 3c - kategoria modelarstwo oraz Damian Kawiński z kl.1b - żeglarstwo. Obydwaj mają ogromne osiągnięcia.

Czytaj więcej...

Pies w szkole

Marzena Nawrocka

pies w szkoleNietypowy gość pojawił się w środę 15 lutego w naszej szkole - zaglądał do klas, wzbudzając wśród uczniów wielkie zainteresowanie i poruszenie. Tym gościem był piesek Reksio- długoletni podopieczny Gminnego Schroniska dla Zwierząt

w Środzie Wielkopolskiej.

Czytaj więcej...

Nietypowy pączek

Marzena Nawrocka

paczki"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła".

Czytaj więcej...

Najlepsi z angielskiego i niemieckiego

Marzena Nawrocka

01225 stycznia w naszym gimnazjum odbył się VII Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego i Niemieckiego. Obecna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów z całego powiatu średzkiego oraz powiatów ościennych.

Czytaj więcej...

Zmierz się z krzyżówką!

Alina Krajewska-Grobelna

Krzyzowka panoramicznaOd października każdy uczeń przebywający w świetlicy lub bibliotece szkolnej, może ciekawie spędzić czas wolny na rozwiązywaniu krzyżówek, a tym samym poszerzaniu horyzontów swojej wiedzy z wielu przedmiotów. Dla trzech osób, które prawidłowo rozwiążą największą ilość krzyżówek w miesiącu przewidziano nagrody w postaci ocen celujących.

W styczniu rozwiązywano łącznie 57 krzyżówek, z czego w pełni prawidłowo zostały rozwiązane 38.

Czytaj więcej...

Do Swarzędza na łyżwy

Jarosław Sobota

20170105 171325W czwartek 5 stycznia grupka młodzieży z Gimnazjum nr 1 wraz z opiekunami Emilią Skrzypczak i Barbarą Kosińską,  pojechała do Swarzędza na łyżwy. Podczas 1,5 godzinnego pobytu na tafli wszyscy wesoło spędzali czas szlifując swoje umiejętności.

Czytaj więcej...