Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

Słodkości świata

Renata Smoczyk

DSC 044626 maja Dyrekcja Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. zaprosiła grupę uczniów naszej szkoły na prezentację projektu edukacyjnego pt.: „Słodkości świata”.

Czytaj więcej...

Karkonosze

Renata Smoczyk

0911 maja 2017 roku, wczesnym rankiem, klasy IIID, IIIS, IIIC wyruszyły na wycieczkę w Karkonosze.

Czytaj więcej...

Roboty i ludzie.

Marzena Nawrocka

VW Crafter fabryka 14Dzięki uprzejmości dyrekcji oraz nauczycieli Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp., nasi uczniowie mogli zwiedzić nowo wybudowany zakład VW Craftera w Białężycach koło Wrześni.

Czytaj więcej...

W słońcu i w deszczu…

Marzena Nawrocka

IMG 20170510 12545168910 maja

Zimno, stoimy niewyspani i czekamy na autokar. Pogoda nie ma jednak dla nas większego znaczenia, najważniejsze, że dzisiaj nie idziemy do szkoły.

Czytaj więcej...

Przeegzaminowani

Marzena Nawrocka

e1Na szczęście trzecioklasiści mają już egzaminy gimnazjalne za sobą. Teraz mogą je powspominać, na przykład przeglądając galerię naszych zdjęć.  Na wyniki trzeba natomiast poczekać do czerwca.

Czytaj więcej...

Festiwal Nauki na Wydziale Fizyki

Marzena Nawrocka

20170426 122527Udział w XX Poznańskim Festiwalu Nauki na Wydziale Fizyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

26 kwietnia 2017 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydział Fizyki. Celem podróży był udział w Festiwalu Nauki i Sztuki.

Czytaj więcej...

Spotkanie z mistrzami kierownicy

Marzena Nawrocka

kinNiedawno – 17 marca, kinomaniacy z naszej szkoły byli w poznańskim kinie Helios na komedii pt. „Porady na zdrady”. W piątek  - 5 maja, wybrali się tam po raz kolejny. Tym razem na ósmą już odsłonę z serii „Szybcy i wściekli”. Opiekunkami tradycyjnie były Agnieszka Wysocka i Bernadetta Kaczmarek.

Czytaj więcej...

Z dziennikarstwem za pan brat

Marzena Nawrocka

artOstatni czwartek kwietnia  dla niektórych uczniów naszej szkoły stał się okazją do wzięcia udziału w nietypowej lekcji. Polonistki z Zespołu Szkół Rolniczych zorganizowały warsztaty dziennikarskie pod okiem redaktora Radia Merkury Rafała Regulskiego.  Na to spotkanie zaprosiły gimnazjalistów z potencjałem reporterskim. Piętnastoosobowa grupa udała się tam pod opieką Bernadetty Kaczmarek.

Czytaj więcej...