Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

Zachęcają do czytania!

KsiazkaPo egzaminie gimnazjalnym uczniowie klas trzecich zajęli się przygotowaniem projektów edukacyjnych. Ich głównym celem było popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży.
Prezentacja plakatów przygotowanych przez uczniów odbyła się w czytelni. Trzecioklasiści przygotowali wystawkę dla swoich młodszych kolegów i koleżanek.

Czytaj więcej...

Kostka Rubika

IMG 20170517 075721„Kostka Rubika- kolorowy i fascynujący sześcian” to temat projektu gimnazjalnego realizowanego przez uczniów naszego gimnazjum. Umiejętność układania kostki Rubika uczniowie w marcu zademonstrowali już na Powiatowym Konkursie Logicznego Myślenia w CKZiU w Środzie Wielkopolskiej. Miesiąc później przygotowali plakaty promujące i opisujące ciekawą logiczną zabawkę, a w maju zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności w trzech klasach (1c, 2b, 3a). 

Czytaj więcej...

Układ Słoneczny

P1160660Zainteresowanie wszechświatem (kosmosem) wśród gimnazjalistów nie maleje.
W roku szkolnym 2016/17 kolejna grupa uczniów przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego „Układ Słoneczny”.
Pod opieką nauczyciela geografii do pracy przystąpili chłopcy z klasy 2A i 2B: Nikodem Litkowski, Mateusz Czwojdrak, Kacper Krakowski, Daniel Nosow, Remigiusz Klasa, Oskar Lewandowski, Maciej Kowalczyk i Kacper Lipiecki.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto czytać książki?

P1170159Od 22 kwietnia 2016r. w holu szkoły możecie obejrzeć prezentacje projektu edukacyjnego „Dlaczego warto czytać książki?”. Prace zostały przygotowane przez uczniów klasy 2d pod opieką pani bibliotekarki. Jakub Dębowski, Krzysztof Ziemliński, Szymon Małolepszy oraz Jakub Szymański przygotowali informacje na temat zalet czytania, ciekawostki o książkach, przysłowia związane z książką, czytaniem i biblioteką oraz ilustracje przedstawiające „czytanie na wesoło”.

Czytaj więcej...

Projekty klas trzecich

P1160788W drugim semestrze roku szkolnego 2015/2016 z inicjatywy biblioteki szkolnej uczniowie klas trzecich we współpracy z nauczycielami języka polskiego oraz panią bibliotekarką przygotowali projekty edukacyjne związane z motywami w literaturze.

Czytaj więcej...

Gazeta „krok po kroku”…

redakcja11W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas 2 gimnazjum mieli obowiązek wykonać projekt na dany temat. Projekty realizowaliśmy w grupach. Temat naszego projektu brzmiał : Gazeta „krok po kroku”, czyli jak powstaje gazeta.

Czytaj więcej...